Дизайн (графічний дизайн, дизайн інтер’єру, дизайн костюму)

«Графічний дизайн» як спеціалізація спеціальності «Дизайн»

Графічний дизайн – це створення візуально-інформативної комунікації між графічним об’єктом і аудиторією. Основним завданням графічного дизайну є залучення уваги, візуальне виокремлення інформації або товару із загального потоку. Більше 80% інформації людина сприймає очима, при цьому ніколи не відчуває її недостачі й не має гострого бажання одержувати рекламні повідомлення. Вихід один – класний, яскравий, неординарний дизайн, що змусить зупинитися, сказати «Вау!», прочитати від палітурки до палітурки, запам’ятати ваш логотип, компанію або купити ваш продукт.

Основні продукти графічного дизайну:

  • Книжкові макети та ілюстрації;
  • рекламні та інформаційні плакати;
  • графічне рішення листівок та поштових марок;
  • оформлення грамплатівок і DVD дисків;
  • корпоративний стиль компанії і його основний елемент – логотип;
  • буклети, брошури, календарі та інша рекламна поліграфічна продукція;
  • упаковки, етикетки, обкладинки;
  • сувенірна продукція;
  • інтернет-сайти.

Коледж КНУТД здійснює освітню діяльність за спеціальністю «Дизайн», спеціалізація «Графічний дизайн», для випускників загальноосвітніх навчальних закладів на базі базової та повної загальної середньої освіти з термінами навчання відповідно 2 роки 10 місяців і 3 роки 10 місяців з присвоєнням освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст кваліфікації дизайнер (художник-конструктор).

З правилами прийому на навчання, переліком та вимогами до вступних випробувань, ліцензованим обсягом, кількістю місць державного замовлення можна познайомитися, зайшовши на сторінку нашого сайту «Приймальна комісія».

«Дизайн інтер’єру» як спеціалізація спеціальності «Дизайн»

Дизайнер інтер’єру – професія відносно молода. Раніше кожна людина сама облаштовувала свою житлову площу за власним уподобанням. Однак із плином часу потреба в професійній допомозі людей, які мають витончений смак, відчуття стилю, кольору, стала необхідною. Як виявилось, людина може перетворити стандартне і безлике приміщення в особливе, зручне, функціональне і красиве. За бажанням замовника дизайнер інтер’єру може створити кімнату в стилі минулих віків, замків середньовіччя або в найсучаснішому дизайні. Головне, що ця кімната буде відповідати внутрішньому світу замовника, настрою і політиці його життя. В такому приміщенні людина буде жити в ладу з гармонією і з собою.

Дизайнер – професія творча. По суті, лише людина, наділена фантазією, уявою, почуттям розуміння прекрасного зможе досягти успіхів на цьому поприщі.

Що повинен знати і вміти дизайнер інтер’єру? Дизайнер інтер’єру повинен бути озброєний різними знаннями і вміннями. Так, він повинен знати технологію різноманітних будівельних операцій, властивості й характеристики матеріалів, розумітись у проектуванні, бути в курсі сучасних тенденцій дизайнерського мистецтва. Дизайнер повинен розуміти теорію кольорознавства, світлотехніки, знати принципи планування житлового простору. Йому необхідно вміти розробляти проект дизайну приміщення, оформлювати інтер’єр, підбирати оздоблювальні матеріали, підбирати меблі і, звичайно, прекрасно розумітися в стилях оформлення інтер’єру. Важлива складова роботи дизайнера інтер’єру – спілкування з клієнтами, постачальниками матеріалів, будівельниками, підрядниками. Дизайнер інтер’єру повинен уміти грамотно подати свої ідеї, тобто захистити свій проект, пояснивши доцільність тих чи інших проектних, дизайнерських рішень.

Щоб з усіма підтримувати конструктивні робочі стосунки, дизайнер повинен бути хорошим дипломатом. А в роботі з клієнтами – ще й психологом, щоб точно зрозуміти й передбачити, які ідеї вони хочуть впровадити.

У чому полягає робота дизайнера інтер’єру? Робота над створенням дизайн-проекту починається із зустрічі з замовником, спілкування, визначенням його смаку й очікувань від майбутнього інтер’єру. Далі знімаються заміри приміщення, складається планувальне рішення. В залежності від побажань клієнта і стилю роботи дизайнера він або промальовує ескізи від руки, або робить це з допомогою комп’ютерних програм, таких, які дозволяють створювати фотореалістичне зображення інтер’єру. А для любителів «віртуальної реальності» інтер’єр можна візуалізувати з допомогою віртуальних турів. Це сучасна технологія поданння інтер’єрів.

Важливість і перспективність професії дизайнера інтер’єру.

Дизайнер інтер’єру сьогодні – дуже затребувана й добре оплачувана професія. Дизайн інтер’єру здатний впливати на продуктивність праці, здоров’я людей, їх безпеку. Тому багато людей із задоволенням користуються послугами професіонала-дизайнера. Час стандартизації пройшов, і кожній людині хочеться жити в будинку, який відрізняється від інших, як зовнішньо, так і внутрішньо. Тому професіонал, здатний індивідуалізувати простір для життя, роботи чи відпочинку, завжди буде користуватися заслуженим попитом. Фахівці-дизайнери можуть самі вибрати шлях своєї реалізації: чи працювати в дизайнерському бюро, чи відкрити власну дизайн-студію. Безумовно, робота дизайнера інтер’єру – дуже цікава, творча і захоплююча, приносить задоволення, викликає захоплення і повагу в суспільстві. Він не тільки художник, але і конструктор, проектувальник, і навіть виконроб. Створює простір з неповторним стилем, аурою, енергетикою.

Тривалість робочого дня залежить від термінів і кількості замовлень. Також людина цієї професії може працювати понаднормово і у вихідні дні.

Дизайнерові необхідно мати хороший зір і витривалість, так як більшу частину часу він знаходиться за своїм робочим столом. Так як робота дизайнера інтер’єру творча, людина даного профілю повинна мати художні здібності, володіти хорошим окоміром і почуттям простору. Дуже важливо мати технічну кмітливість. Необхідні уміння креслити і малювати, знання кольорів і форм, історії мистецтв, основ будівельно-технічної теорії і комп’ютера. Дизайнерові необхідно вміти проводити аналіз і читати інші, пов’язані з будівництвом, проекти – загальний, електричний, водопровідний і каналізаційний, які він повинен враховувати.

Робота дизайнера вимагає постійного самовдосконалення, тому він повинен відвідувати виставки, семінари з дизайну, підвищувати професійну кваліфікацію.

Дизайнер інтер’єру працює в архітектурному та дизайнерському бюро, на підприємстві, що займається будівництвом, на виробничому або торговельному підприємстві. Більшість внутрішніх оформлювачів мають свої приватні фірми. Ця професія визнана суспільством і знайти роботу буде нескладно.

Коледж КНУТД здійснює освітню діяльність за спеціальністю «Дизайн», спеціалізація «Дизайн інтер’єру», для випускників загальноосвітніх навчальних закладів на базі базової та повної загальної середньої освіти з термінами навчання відповідно 2 роки 10 місяців і 3 роки 10 місяців з присвоєнням освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст кваліфікації дизайнер (художник-конструктор).

З правилами прийому на навчання, переліком та вимогами до вступних випробувань, ліцензованим обсягом, кількістю місць державного замовлення можна познайомитися, зайшовши на сторінку нашого сайту «Приймальна комісія».

«Дизайн костюму» як спеціалізація спеціальності «Дизайн»

Дизайн – це творчий метод, процес і результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їхніх комплексів і систем, орієнтований на досягнення найповнішої відповідності створюваних об’єктів і середовища загалом.

Дизайн костюму– один з напрямів дизайнерської діяльності, головна мета якого – проектувати одяг як один з елементів середовища, який би задовольняв відповідні матеріальні і духовні потреби людини.

Дизайнер одягу – як це звучить! Адже це просто казкова професія: скільки можливостей, скільки ідей у молодих талантів?! Але ж, крім усього іншого, це ще й складний, тернистий шлях.

Подумати тільки, скількома якостями повинен володіти дизайнер одягу! Багато хто вважає, що достатньо вміти красиво малювати і відчувати прекрасне. Ні, дорогі школярі, це помилкова думка. Сучасний дизайнер одягу – це універсальна людина, яка повинна поєднувати в собі дві особистості. Першу, що володіє технічним складом розуму, умінням створювати креслення, підбирати тканини і проектувати одяг. Втім, всього перерахованого можна і навчитися, але це становить лише перший щабель у кар’єрі. Але найголовнішого в професії дизайнера навчитися практично не можливо. Адже мало вміти креслити, необхідно вміти відчувати ту річ, яку створюєш! Потрібно врахувати навіть найдрібніші деталі створюваного Вами образу, його колоритність, пропорції і комбінації.

Існує думка, що дизайнерами не стають, ними народжуються. Бути може, в якійсь мірі так і є, але ж при посиленій роботі і цілеспрямованості цілком можна стати модним і затребуваним дизайнером одягу – було б бажання.

Що потрібно, щоб стати дизайнером одягу?

Перш ніж приступити до роботи, потрібно визначити, чи здатні Ви стати дизайнером. Для цього на першому етапі згадайте школу, любили Ви у школі предмет «Трудове навчання», адже це перша і для багатьох не цілком усвідомлена школа дизайну.

Друге питання, яке повинен ставити собі кожен початківець – дизайнер одягу – чи креативна Ви людина? Якщо Вас спокушають більше стандартні речі і у Вас немає особливо бажання щось змінювати, бути може, дизайн одягу зовсім не Ваше покликання?

Дуже часто дизайнерам одягу доводиться малювати, креслити. А як же інакше? Професія вимагає постійних ескізів, будь то блузи, жакети, спідниці або плаття.
Чи любите Ви займатися таким видом творчості? Чи є у Вас талант?

Варто замислитися, чи готові Ви присвятити себе нескінченому пошуку чогось нового, нестандартного і незвичайного? Якщо на всі поставлені вище питання Ви без всяких сумнівів відповіли «так», то у Вас точно все вийде!

Хочу стати дизайнером одягу – з чого почати?

Як відомо, вчення – світло. Всьому в нашому житті потрібно вчитися. Перш ніж вступати в наш заклад, варто спробувати сісти за творчий стіл і зробити кілька ескізів. Після цього оцініть свою роботу, покажіть її близьким людям. Якщо Ви отримали похвалу від родичів, друзів і, головне, від себе – то зі спокійною душею обирайте Коледж КНУТД.

Коледж КНУТД здійснює освітню діяльність за спеціальністю «Дизайн», спеціалізація «Дизайн костюму», для випускників загальноосвітніх навчальних закладів на базі базової загальної середньої освіти з терміном навчання 3 роки 10 місяців з присвоєнням освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст кваліфікації дизайнер (художник-конструктор).

З правилами прийому на навчання, переліком та вимогами до вступних випробувань, ліцензованим обсягом, кількістю місць державного замовлення можна познайомитися, зайшовши на сторінку нашого сайту «Приймальна комісія».

fashion designstyle2a_vy_znaete_chto_takoe_moda_readmas.ru_02