Технології легкої промисловості (моделювання швейних виробів)

Спеціальність  «Технології легкої промисловості»

Спеціалізація «Моделювання швейних виробів»

Швейне виробництво завжди забезпечує потреби населення у створенні якісного модного гардеробу, форменого костюму, спеціального одягу для різноманітної професійної діяльності людини, наприклад, такого, як театральний костюм.

Швейне виробництво тісно пов’язано з індустрією моди, яка в ХХІ ст. займає дуже важливу частину в економіці провідних країн. Швейне виробництво завжди є відображенням не тільки естетичних уподобань суспільства, але й тісно пов’язано з досягненнями науково-технічного прогресу.

Сучасний фахівець з моделювання одягу, щоби бути конкурентоспроможним на ринку праці, повинен бути компетентним у вирішенні певного кола типових виробничих завдань, таких як:

* визначення виду швейного виробу, який буде пошиватися з певного матеріалу (тканини, трикотажу, шкіри, хутра) на основі аналізу модних тенденцій, з урахуванням споживчих вимог;

* створення фасону моделі швейного виробу згідно вимог та смаку замовника, особливостей його статури, віку, з урахуванням властивостей матеріалу та призначення майбутнього виробу;

* підготовка модельно-конструкторської документації та розкрій моделі;

* пошиття моделі в умовах індивідуального виробництва;

* підготовка технологічної документації для виготовлення моделі в умовах серійного виробництва.

Майбутній фахівець для виконання типових виробничих завдань набуває комплекс знань та вмінь з дисциплін професійного циклу:

* Спецмалюнок;

* Матеріалознавство;

* Технологія виробів;

* Обладнання швейного виробництва;

* Конструювання виробів;

* Моделювання та художнє оформлення виробів.

Значна доля практичної підготовки (до 50% навчального часу) дозволяє студентові коледжу набути під час навчання фахові вміння та навички, які забезпечують конкурентоспроможність випускника на ринку праці. Випускники коледжу працюють в дизайн-студіях, ательє, домах моди, в експериментальних і швейних цехах підприємств, займаються індивідуальною трудовою діяльністю.

В процесі навчання студенти отримають комплекс знань з економіки та організації виробництва, основ управління трудовим колективом, основ трудового законодавства, комп’ютерного забезпечення тощо.

Творча діяльність студентів інтегрована в навчальний процес; періодично проводяться виставки творчих робіт. Студенти беруть участь у міських, регіональних та всеукраїнських конкурах і фестивалях.

Коледж КНУТД готує молодших спеціалістів швейного виробництва на основі базової загальної середньої освіти (9 кл.); термін навчання на денній формі – 3 роки 10 місяців.

ЛАСКАВО ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!