Закохатися можна в красу, але полюбити — лише душу

Сергій Коміссаров, Заслужений журналіст України

«Закохатися можна в красу, але полюбити — лише душу…» Це не я сказав. Ці слова належать великому письменникові всіх часів і народів вільяму Шекспіру. Приємно, що це добре усвідомлюють українські художники, місія яких на Землі — оспівувати красу на полотні.

Щойно у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г.Тичини (Київ, вул.Терещенківська, 5) відкрилася виставка студентів Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД «Відзеркалення душі». На вернісаж мене запросив художник-живописець, член НСХУ, лауреат премії ім.М.Дерегуса, викладач ФКМД КНУТД Дмитро Коваль. Щиро дякую моєму доброму другові за це запрошення: я дуже люблю спілкуватися із молодими художниками, адже шукаю у їхньому середовищі потенційних учасників пленерів, якими опікуюся вже не перший рік. Ось і цього разу серед вихованців Дмитра Коваля зустрів кілька дуже перспективних молодих митців. Про це «промовляють» їхні картини, які я із великим задоволенням фотографував для вас на виставці «Відзеркалення душі». З усього видно: душі юнаків і дівчат, із якими мені поталанило спілкуватися у стінах Літературно-меморіального музею-квартири П.Г.Тичини, випромінюють світло!

Інформація про виставку «Відзеркалення душі»:

«Відзеркалення душі» — це відображення дійсності у художніх образах, життя у своїй циклічності та повсякденності. Образ, як відбиток часу, а отже мистецтво — це відзеркалення глибинних почуттів у своїх проявах… Виставка надзвичайно різноманітна, виявляє собою широке творче мислення та осягнення духовних цінностей наших вихованців. Мистецтво — це пошук істини та правди, прагнення до світла і неосяжної гармонії, а головне любові!

Кожен твір представлений на експозиції відображає певний зріз часу, світ у своїй мінливості та буремності. На зміну темряві неодмінно приходить світло, а отже любов перемагає усі незгоди. Любов рухає мистецтвом, а мистецтво виховує мораль і змінює світ на краще… Такі мистецькі дійства покликані виховувати, творчо розвивати та стимулювати становлення молодих поколінь на ниві образотворчого мистецтва.

Читайте статтю на ukrpres.info